• Fiat 500L Beats Edition Satışa Sunuldu

Fiat 500 ailesinin en yüksek versiyonlu modeli Yeni 500 L Beats Edition Türkiye'de satışa sunuldu.Yeni renk, iç döşeme, motor ve opsiyon paket seçenekleriyle öne çıkan 500 L Beats Edition serinin crossover özelliklerine sahip olan ve ülkemizde Rockstar olarak adlandırılan versiyonu üzerinde geliştirilen Beats Edition modeli tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Dış gövde tasarımı Mat gri ve özel parlak siyah rengi ile satışa sunulacak olan bu modelde ayrıca özel ses sistemi ile donatıldı.

Fiat’ın otomotiv dünyasında bir ikon haline gelen 500 modelinin özel serileri bir moda simgesi olarak kabul edilirken, 500L serisi de odak noktasına teknolojiyi koyuyor. Teknoloji, sofistike içeriğiyle birlikte, Fiat markası için her zaman günlük hayatı kolaylaştırmak ve daha keyifli hale getirebilmek adına kullanımı kolay özellikleriyle öne çıkıyor. Fiat 500L Beats Edition modelinin dış tasarımı, mat ve parlak olmak üzere, kırmızı ve saten krom elementlerle desteklenen iki renk (gri ve siyah) boya ile daha rafine, daha modern ve şehirli bir görünüme kavuştu. Aynı yaklaşım iç tasarımda da, özellikle yaratılan özgün ‘siyah hâkim’ ortam ve kırmızı dikişli yeni kumaş ve eko-deri siyah döşemelerle kendini gösteriyor. Zengin özellikleri ve kendine özgü şehirli görünümü sayesinde, 500L model ailesinin en üstünde konumlanan Beats Edition, birbiri içinde mükemmel uyumlu farklı iki ruhu temsil eden Fiat 500L Rockstar temel alınarak tasarlandı. 500L Beats Edition caddelerde kolayca akıp gitmenizi sağlayan şehirli ruhla, hayatı yaşamaya değer kılan, keyifli hafta sonu duygularınızı canlandıran maceracı ruhun mükemmel uyumunu hissettiriyor. BeatsAudio Premium Signature, mükemmel ses sistemiyle, beklentisi en yüksek müzikseverlerin kalbini dahi fethetmeye hazırlanıyor.
    Fiat 500L Beats Edition aracın içinde müzik dinleme deneyimini devrim niteliğinde değiştirecek bir ses sistemi sunuyor. Efsanevi sanatçı ve müzik yapımcısı Dr. Dre ile Interscope Geffen A&M Records’un başkanı ve müzik yapımcısı Jimmy Iovine, 500L modeli için, lansmanı geçen yıl yapılmış olan ses sistemini geliştirmek ve kalibre etmek amacıyla, Fiat grubunun ses mühendisleriyle birlikte çalıştılar. Bunun sonucu olarak da sadece Dr. Dre ve Iovine gibi iki müzik uzmanının elde edebileceği, çok yüksek kalitede bir dinleme deneyimi sunan bir sistem ortaya çıktı. Fiat 500L Beats Edition modelinde, 120 HP 1.4 T-Jet ve 105 HP 0.9 TwinAir Turbo olmak üzere iki adet benzinli, 105 HP 1.6 MultiJet II ve 120 HP 1.6 MultiJet II olmak üzere de iki adet turbo dizel motor seçeneği sunuluyor. Yeni özel serinin şehirli ruhunu en iyi şekilde ortaya koyan motorların arasında, 1.6 MultiJet II ön plana çıkıyor. Bu motor, düşük devirlerde dahi yüksek torku sayesinde, her durum ve yol için ideal, esnekliği yüksek bir seçenek olduğunu kanıtlıyor.
    Fiat 500L Beats Edition paketi, bazı dikkat çekici standart özelliklerinden de anlaşılacağı üzere, yüksek kalitede bir donanıma sahip bulunuyor. Otomatik klima kontrolüne ilave olarak, elektrikli arka camlar, sis lambaları, Traction+ sistemi, 17” alaşımlı jantlar, Mud&Snow ‘snowflake’ lastikler, 5 inç dokunmatik ekranlı Uconnect sistemi, otomatik ön farlar, yağmur sensörü ve karartmalı camlar da paketin içinde yer alıyor. Fiat 500L Beats Edition sürücüsüne standart olarak, Traction+ teknolojisiyle, akıllı önden çekişli bir sürüş sunuyor. Bu teknoloji, Mud&Snow’un standart “snowflake” lastikleriyle birlikte kontrolü zor olan arazilerde aracın yol tutuşunu arttırıyor.

500L serisinin yeni 120 HP motor seçenekleri

Fiat 500L model ailesi, 500L Rockstar ve 500L Living versiyonlarını da içerecek şekilde, iki yeni motor seçeneğiyle zenginleşiyor. Yeni motor seçenekleri arasında 120 HP 1.6 MultiJet II Turbo ve 120 HP 1.4 T-Jet yer alıyor. Avrupa çapında, kendi segmentindeki satışların %16’sına sahip bir pazar payı olan, hem turbo şarj, hem 120 HP özelliklerini içeren bu iki güç ünitesi, gereken her durumda yüksek performans, her koşulda zevkli sürüş hissi ile düşük yakıt tüketimi ve emisyon değeri sağlayan aynı başarı vasıflarını paylaşıyor.1.6 MultiJet II 120 HP motor, uzun yolculuklar için çok uygun olan ekonomik yakıt tüketimi, yüksek performansı ve aynı zamanda Euro 6 tip-onaylı olmasıyla dikkat çekiyor. Bu performansın sırrı, gelişmiş motor çözümlerinin Fiat’ın tescilli MultiJet II teknolojisiyle etkin şekilde kombine edilmesinde yatıyor. Honeywell tarafından geliştirilen değişken geometrik turbo şarj ile donatılan yeni motor, 120 HP’nin 3.750 rpm’lik maksimum gücü, 1.750 rpm’deki 320 Nm’lik maksimum torku, 189 km/saatlik azami hızı, 10.7 saniyede 0’dan 100 km/saate ulaşan hızlanması, 4.6 l/100 km’lik yakıt tüketimi ve 120 g/km’lik emisyonu ile kendini kanıtlıyor. Etkinlik ve performans, 1.6 MultiJet turboyu tanımlayan bir slogan olarak karşımıza çıkarken, 120 HP 1.4 T-Jet motor da, dayanıklılık, kompakt hacim ve mükemmel sürüş ile maliyet arasındaki optimum dengeyle karakterize ediliyor.

Yorumlar 7 Yorumlar
    1. gEndArmE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      gEndArmE -
      vallahi ben çok sıkıldım bu 500'ün versiyonlarından..
      tek sevindirici yanı 1.6 120hp m-jet II serisi motoru kullanmış olmaları..
    1. xewor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      xewor -
      Beast değil de Beats olacak sanırım.
    1. Fatih14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Fatih14 -
      Ön direklerin yerine koydukları, saçma sapan kelebek camlarına kıl oluyorum. Başka bi tasarım olamazmıydı ya, o ne öyle :S
    1. borabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      borabora -
      bu 500 vari ön tasarımdan vazgeçilmesi lazım,geleceğini parlak görmüyorum
    1. replastone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      replastone -
      Bu 1.6 multijet ii ne ara çıktı ya. 320 tork ve 1750 devir diyor makalede. Ayrıca fiatın web sitesine 1.6 multijet için euro 5 diyor ama makalede euro 6 diyor.

Son olarak fiatın web sitesinde 120 t-jet 11.5 saniyede 100e çıkarken 120 multijet 11 saniyede çıkıyor diye yazıyor ilginç geldi bana.
    1. tosunpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      tosunpaşa -
      Alıntı gendarme´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
      vallahi ben çok sıkıldım bu 500'ün versiyonlarından..
      tek sevindirici yanı 1.6 120hp m-jet II serisi motoru kullanmış olmaları..

Sedici deyince satamıyor, Yeni Sedici ya da Multipla dese kimse almayacak. 500 deyip satmaya çalışıyorlar işte.
    1. ze623 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      ze623 -
      500L de bence mühendislik hatası var.aşırı yağışlarda kapı direklerinden içeriye su alıyor.benim sattığım araç amcamda geçen yağan yağmurda arabanın içi göl olmuş servise gitmiş tespit etmişler italya ya yazmışlar ama bi çözüm yok.bu fiyatlarada zor satarlar.benim aldığımda en fullu 54.500 dü şimdi 75.000
  • Son Makaleler